Özel: Kimsenin adaylığını dayatmam

Özel, özetle şunları söyledi:

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME: Sayın Cumhurbaşkanı’na yaptığım dış temaslar hakkında bilgiler verdim. Bir dosya sundum. Ayrıca dedim ki bir devlet geleneğini terk ettik son 20 yılda. Benim yurt dışına gitmeden önce Dışişleri Bakanlığı’ndan brifing almam lazım. Kendisi dedi ki, bu konularda hatta daha da genişletti, Milli Savunma, İçişleri, Dışişleri bakanlarımız Sayın Genel Başkan ihtiyaç duyduğunda brifing versinler. Bu temaslar sağlansın.

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME: Karşılıklı nezaketle, sözümüzü kesmeden, farklı düşünüyorsak da söz sırası bize geldiğinde onu yaparak, böyle bir atmosfer içinde geçti.

ADAY TARTIŞMASI: Ben gelecek seçimleri kazanmak istiyorum. Geçmişteki hatalardan ders alacağız. Ben şu anda teknik direktörüm. Bir; tek başıma asla karar vermem. İki; kendimi dayatmam. Üç; bir adayı dayatmam. Dört, partinin seçilmiş hiçbir organını dışlamam. En çok oyu alacak bir CHP’liyi cumhurbaşkanı adayı yapacağız. Bunun önünde kendimin dahil kimsenin ihtirasını engel olarak kabul etmem. Teknik direktör 90. dakikada penaltı kazanınca kimin atacağına karar verir. İlla ben atacağım demez. Dedim ki takımda iki santrafor var. Biri sağ açık, biri sol açık. Ekrem Bey’in ve Mansur Bey’in toplumsal kabulü çok üst düzeyde. Adayı günü gelince konuşacağız.

ERKEN SEÇİM: Sokak erken seçim dediğinde, esnaf erken seçim dediğinde ben de erken seçim derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir